Centrale alarmowe Satel

centrale alarmowe satel

Firma Satel specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości urządzeń elektronicznych do ochrony przed włamaniem, w tym central alarmowych. W ofercie dostawców systemów alarmowych produkty marki Satel stanowią jedną z ważniejszych grup, nie ma wyjątku również w przypadku gdy mamy na myśli centrale alarmowe Satel, które od wielu już  lat sprawdzają się w domowych i firmowych systemach ochrony przed włamaniem lub innymi niebezpieczeństwami. Dzięki temu, że oferta tej grupy rozwiązań Satel’a jest bardzo liczna, każdy może łatwo dostosować ich możliwości zarówno w przypadku mieszkań, kiosków, małych pomieszczeń gospodarczych jak i dużych budynków o przeznaczeniu biurowym i gospodarczym.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu firmy Satel, można zbudować naprawdę bogatą i uniwersalną ofertę urządzeń, które zaspokoją praktycznie każde realne zapotrzebowanie w zakresie systemu zabezpieczającego przed kradzieżą i włamaniem a także wielu innych związanych z niebezpieczeństwami naturalnymi i przemysłowymi. Zatem można śmiało stwierdzić, że najważniejszą cechą i zarazem zaletą systemów alarmowych opartych o centrale alarmowe Satel jest ich uniwersalność i duże możliwości adaptacji do potrzeb klienta. Do dyspozycji instalatorów jest kilka rodzajów central różniących się parametrami i wstępnie określoną charakterystyką przeznaczenia, która w każdym przypadku i tak daje ogromne możliwości dostosowania i rekonfiguracji.

Centrale alarmowe Satel:

=> Centrale alarmowe Integra

ABAX, a także komunikację i sterowanie zdalne za pośrednictwem GSM/GPRS.

Spośród najważniejszych parametrów jakie charakteryzują linię central alarmowych z grupy Integra możemy wymienić:

– ilość wejść od urządzeń od 4 do 128

– ilość wyjść na urządzenia od4 do 128

– możliwość obsługi czujek wibracyjnych oraz roletowych

– szeroki wybór typów reakcji

– wbudowana obsługa dwukierunkowych urządzeń bezprzewdowych

– duża ilość stref definiowanych od 4 do 32

– magistrale komunikacyjne umożliwiające rozbudowę central o dodatkowe moduły

– duże możliwości sterowania (manipulator LCD, klawiatury strefowe, piloty zdalnego sterowania, sms, gsm)

– funkcje kontroli dostępu (sterowanie ryglami i elektrozaczepami, kontrola stanu drzwi)

=> Centrale alarmowe Versa

satel versa - centraleDla mniejszych wymagań co do stopnia rozbudowy systemu alarmowego, częściej wybieranym rozwiązaniem jest grupa produktów Satek Versa. Znajduje ona zastosowanie w małych domach mieszkalnych oraz małych punktach usługowych, co sprawia za razem, że centrale alarmowe Versa są bardziej kosztowym rozwiązaniem. Oczywiście skala możliwości urządzeń będzie mniejsza niż wspomniane centrale z rodziny Integra, jednak jakość oraz poziom funkcjonalny są na najwyższym poziomie. To co wyróżnia centrale alarmowe Versa spośród innych urządzeń tej klasy to bardzo szerokie możliwości rozbudowy zarówno w zakresie przewodowych instalacji alarmowych, jak również urządzeń bezprzewodowych w obu przypadkach przy współpracy z nowoczesnymi mediami powiadomienia i komunikacji.  Do najważniejszych parametrów central alarmowych w tej grupie zaliczymy:

– od 5 do 30 wejść

– od 4 do 12 programowalnych wyjść

– podział systemy na 2 strefy

– magistrala do manipulatorów, czytników i modułów rozszerzeń

– wbudowany komunikator telefoniczny

– współpraca z modułami GSM/GPRS

– współpraca z modułem ETHM-1

– możliwość sterowania systemem za pomocą manipulatorów, kart/breloków, pilotów

=> Centrale alarmowe CA-10

satel ca-10 - centraleCentrale alarmowe Satel z rodziny CA-10 zostały zaprojektowane z myślą o ochronie średniej wielkości obiektów, nadaje się zatem do większych domków jednorodzinnych, biur oraz pomieszczeń przemysłowych. Oferuje szeroką gamę funkcji pozwalających optymalnie skonfigurować system alarmowy. Centrale CA-10 oferują wiele możliwości sterowania, obsługi i czynności programowania przy użyciu manipulatora LCD co czyni każdy system bazujący na wariancie CA-10, przyjaznym zarówno dla instalatora na etapie programowania jak i dla użytkownika końcowego podczas korzystania z systemu. Do najważniejszych cech tego typu urządzeń wliczają się między innymi:

– maksymalnie 16 wejść, z możliwością wyboru reakcji i poprawności działania urządzeń podłączonych

– 6 programowalnych wyjść

– system obsługujących maksymalnie 4 strefy

– komunikacja za pośrednictwem portu RS-232

– programowanie ustawień centrali zarówno lokalnie jak i zdalnie poprzez połączenie modemowe

– pamięć do 255 zdarzeń w systemie

– możliwość powiadomienia zdalnego na 8 numerów telefonicznych, 1 komunikat głosowy oraz 4 tekstowe

=> Centrale alarmowe CA-6

satel ca-6 - centraleNieco mniejszą wersją z serii central alarmowych CA jest centrala CA-6, która jest stosunkowo prostą w instalacji centralą alarmową dedykowaną dla małych i średnich obiektów, zapewniającą im wysoki poziom bezpieczeństwa. Centralę alarmową Satel CA-6 cechuje duża elastyczność programowa, która w praktyce ułatwia zastosowania jej w systemach alarmowych o specyficznych wymaganiach. Centrale CA-6 to urządzenia oferujące między innymi następujące funkcjonalności:

– maksymalnie 8 wejść z wyborem konfiguracji oraz wyborem typów reakcji

– 5 programowalnych wyjść

– możliwość realizacji systemu z podziałem na 2 strefy

– port RS-232

– 4 timery oraz pamięć do 255 zdarzeń

– powiadomienie wysyłane na 4 numery telefoniczne, 1 komunikat głosowy oraz 2 komunikaty tekstowe

 

=> Centrale alarmowe CA-5

satel ca-5 - centraleCentrala wersji 5, która kończy serię central alarmowych Satel rodziny CA została stworzona z myślą o małych obiektach, oraz prostej i intuicyjnej instalacji i konfiguracji. Jej niewątpliwą zaletą jest duża elastyczność programowania oraz zaawansowana funkcjonalność, a dodatkowym atutem możliwość obsługi i programowania przy pomocy manipulatora LCD.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *