Centrale alarnowe Ropam

Firma ROPAM ELEKTRONIK powstała w 2003 roku i do dnia dzisiejszego specjalizuje się w projektowaniu urządzeń do przesyłania informacji za pomocą sieci GSM. Od początku swojej działalności bazowała na doświadczeniu z branży Systemów Sygnalizacji Włamania i Napadu oraz wiedzy inżynieryjnej, co doprowadziło do rozwoju firmy, która w szybkim tempie stała się jedną z ważniejszych w branży systemów zabezpieczeń. W dalszym ciągu moduły powiadamiania i sterowania GSM są piorytetem w ich produkcji, lecz poza modułami MGSM produkują również zasilacze impulsowe, sterowniki radiowe, syntezery mowy, czy centrale alarmowe, które można dopasować do potrzeb klienta dzięki dużej ilości funkcji i potencjalnych możliwości konfiguracji.

Centrale alarmowe Ropam

Każdy użytkownik  central oferowanych przez firmę Ropam może spać spokojnie i być pewnym o swoim bezpieczeństwie. Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że możemy je rozbudować o wiele dodatkowych funkcji, ulepszyć ich wygląd, czyli sprawić że staną się jeszcze bardziej zaawansowane.

Centrale alarmowe MGSM 4.0+/MGSM 4.0-PS+

 

Centrale alarmowe MGSM 4.0+/MGSM 4.0-PS+ są nowoczesną konstrukcją idealnie nadającą się do zastosowania w budynkach mieszkalnych, czy niewielkich obiektach komercyjnych,  gdzie ważna jest wizualna strona wnętrza . Świetny efekt  osiągniemy stosując klawiaturę dotykową TPR-1. Możemy też na przykład dołączyć czujnik temperatury, który pracuje w zakresie od-55 do +125 st.C., i umożliwi odczyt temperatury, lub mikrofon dzięki któremu zapewnimy sobie podsłuch obiektu. Jak widać bez problemów i z łatwością możemy powiększyć gamę możliwości central, które zawierają 8 wejść umożliwiających np. podłączenie czujek i tyle samo wyjść służących do sterowania.

 

Najważniejsze parametry charakteryzujące centrale alarmowe MGSM 4.0+/MGSM 4.0-PS+:

  • 8 wejść 2EOL/NC, 2EOL/NO, EOL, NO, NC,
  • 8 wyjść sterowanych (1x 1A, 7x OC), wiele typów wyzwalania, funkcje logiczne ), sterowanie wyjściem bi/mono przez: CLIP lub SMS
  • funkcja centrali alarmowej (sterowanie: SMS, wejście, pilot radiowy: PSR-RF)
  • współpraca z modułami PSR/PSR-RF (centrala alarmowa sterowana pilotem)
  • współpraca z ARA VSR-1 oraz VSR-2: 16 komunikatów głosowych VOICE z wejść

Centrale alarmowe NEO/NEO-PS

Centrale alarmowe NEO/NEO-PS tak jak inne produkty Ropam, również bez problemu współpracują z dodatkowymi urządzeniami i integrują elektroniczny system sygnalizacji włamania z automatyką w domu. System może być rozbudowywany i dostosowywany do potrzeb użytkownika dzięki swojej modułowej konstrukcji. Dzięki wbudowanemu komunikatorowi GSM możemy zdalnie sterować i kontrolować system. Główną cechą wyróżniającą te centrale od innych systemów tej klasy jest to, iż oferują dużą ilość opcji i funkcji. Są to centrale, które zastąpiły wcześniejsze moduły MGSM 4.0+ i posiadają większą funkcjonalność w odniesieniu do swojego poprzednika. Głównie wprowadzono dodatkowe wejście analogowe, oraz dwa wyjścia wysokoprądowe. W ulepszonym modelu można również podłączyć dwa czujniki temperatury, oraz jest możliwość obsługi kodów USSD umożliwiających np. sprawdzenie stanu konta, czy doładowanie.

Najważniejsze parametry charakteryzujące centrale alarmowe NEO/NEO-PS.

  • 8-12 wejść, rozbudowa poprzez panele dotykowe, konfiguracja pracy 2EOL/NC, 2EOL/NO, EOL, NC, NO
  • 8-12 sterowanych wyjść poprzez stan systemu, SMS, CLIP, panele dotykowe
  • wbudowany modem GSM/DCS/EGSM bez SIMLOCK-a
  • wbudowany zasilacz buforowy (NEO-PS)
  • modułowa i skalowalna centrala alarmowa z funkcjami automatyki domowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *