Czujnik magnetyczny B 4 L – działanie i parametry urządzenia

Kontraktron nawierzchniowy B4L SATEL

Satel jest firmą produkującą wysokiej jakości urządzenia do systemów alarmowych. Ma ona w swojej ofercie miedzy innymi różnego rodzaju czujniki magnetyczne, których zadaniem jest polepszenie bezpieczeństwa w domu, firmie i wielu innych miejscach. Czujnik magnetyczny B 4 L to jeden z modeli nawierzchniowych, który zapewni bardzo dobre współdziałanie z wieloma instalacjami i jest on stosowany w przypadku tych miejsc, gdzie urządzenie byłoby podatne na uszkodzenia mechaniczne. Przyjrzyjmy się dokładniej parametrom tego czujnika.

Właściwości techniczne
Czujnik magnetyczny B4L marki Satel to, jak zostało wcześniej wskazane, kontaktron nawierzchniowy. Posiada on styk N.C. Odległość zamknięcia styków kontaktronu wynosi w jego przypadku 75 mm, natomiast odległość otwarcia styków to 80 mm. Maksymalne obciążenie styku 12V DC / 0.4A. Przewody prowadzone są w metalowej osłonie, dzięki czemu są bardzo dobrze zabezpieczają one całe urządzenie, które potrafi działać nawet wtedy, gdy jest ono narażone na uszkodzenia, jest zastosowane w bramach garażowych, wyjazdowych.

Czujnik magnetyczny B4L marki SATEL

Łatwa instalacja urządzenia
Czujnik posiada nieco inną konstrukcję niż zwykłe czujniki, ale dzięki temu też potrafi działać on jeszcze efektywniej, chociaż mechanizm jego funkcjonowania jest podobny. Ma się tutaj do czynienia z czujnikiem magnetycznym i magnesem, które, gdy się stykają, tworzą zamknięty obwód elektroniczny. Urządzenie jest bardzo łatwe w instalacji, działa bez zarzutu i zyskało sobie ono dzięki temu też duże powodzenie na rynku. Jeśli potrzebuje się funkcjonalnego, niezawodnego czujnika magnetycznego, warto pomyśleć właśnie o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *